Haber Detayı
06 Aralık 2015 - Pazar 18:12 Bu haber 2541 kez okundu
 
50 Suriyeli konsomatrist yakalandı
Suriye savaşında Rusya uçağının düşürülmesi ile ,Rusya seyahat acenteleri Türkiye ye turist göndermiyeceğini açıkladı.
YEREL Haberi
50 Suriyeli konsomatrist yakalandı

Komuşumazdaki iç savaş  neden ile sınır illerine göç eden Suriyeli ler iş bulamayınca her işe  el atıyorlar.

Gaziantep ve Şanlıurfa illerinde yoğun nufusa  sahip  Suriyeli ler  ekmek  paraları için her iş yapıyorlar. Bazı fırsatçı  kadın pazarlayıcıları bu  konuda Suriyeli kadınları  kullanmaktalar.

Rahat iş bulamayanlan Suriyeli ler fuhuş piyasasında  iş arıyorlar. Bunu fırsat bilen pazarlayıcılar  bu  insanları  kullanıyorlar. Bu söylentilerle  Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin huzur  operasyonuna  Suriyeli kadınlarda  takıldı.

500 polisin katılımıyla düzenlenen huzur operasyonunda 1 saat içerisinde pavyon ve eğlence mekanlarında konsomatris olarak çalıştıkları öne sürülen 50 Suriyeli kadın gözaltına alındı. Operasyonda çeşitli suçlarda araması bulunan 25 kişide gözaltına alındı. 

 

50 SURİYELİ KONSOMATRİS GÖZALTINDA  
 
Hazırlıkların tamamlanmasının ardından ekipler, kent merkezindeki eğlence merkezlerini denetledi. Ara sokaklarda ve merdiven altı tabir edilen yerlerdeki mekanlara baskın düzenleyen polis, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen ve geceleri eğlence mekanlarda konsomatris olarak çalıştıkları belirlenen 50 Suriyeli kadın ile çeşitli suçlarda araması bulunan 25 kişi de gözaltına alındı. Huzur operasyonunda gözaltına alınan 75 kişi, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek, ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Kentteki huzur operasyonunun devam edeceği öğrenildi.
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 50, Suriyeli, konsomatrist, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı