Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 18:10 Bu haber 1201 kez okundu
 
Adıyaman:Tütüncüler isyanda,Hükümet istifa sesleri ile inletiyorlar
Adıyamanlı tütüncüler, tütünü yasaklayan tasarıya yürüyüşle tepki gösterdi. Aileleriyle AKP Adıyaman il binasına yürüyen tütüncüler, "Hükümet istifa" sloganı atıyor.
- Haberi
Adıyaman:Tütüncüler isyanda,Hükümet  istifa sesleri ile inletiyorlar

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) bugün görüşülecek olan ve makaron veya yaprak sigara kağıdına ticari amaçla sarmalık kıyılmış tütün doldurarak satanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası öngören tasarı, Adıyamanlı tütüncüleri sokağa döktü. Tasarıya tepki gösteren tütüncüler, sabah saatlerinde Adıyaman Valiliği önünde bir araya geldi. Beraberlerinde getirdikleri kıyılmış tütünü Valiliğin önündeki yola atarak trafiğe kapatan tütüncüler, "Vali buraya", "Vali istifa", "Ahmet Aydın istifa" ve "Vekiller istifa" sloganları attı.

 

Ailelerin de katıldığı eyleme her geçen dakika Adıyamanlıların desteği artıyor. Valiliğin önünü TOMA ve zırhlı araçlarla kapatan polis, tütüncülerin ilerlemesine engel oldu.

 

AKP il binasına yürüyüşe geçildi

 

Tepkilerin dinmediği eylemde tütüncüler, Valilik'ten sonra kentin en işlek caddelerini trafiğe kapatarak AKP Adıyaman İl Teşkilatı binasına doğru yürüyüşe geçti. Polisin sık sık kitlenin dağılması yönünde yaptığı anonslara rağmen tütüncüler, AKP il binasına yürüdü.

 

AKP önünde tepkilerini dile getiren tütüncüler, sık sık "Hükümet istifa" sloganı atıyor.

 

Kaynak : Mezopotamya Ajansı

Kaynak: (siyasi org.2) - siyasi org. Editör:
Etiketler: adıyamanhaberi,akp,hükümet,tütüncüler,isyan,polis,yürüyüş
Yorumlar
Haber Yazılımı