Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 08:14 Bu haber 1837 kez okundu
 
Afrin sosyal paylaşımları yurt genelinde,gözaltılar devam ediyor
Afrin " Zeytin dalı harekatı " ile ilgili sosyal paylaşım yapanlar Türkiye genelinde gözaltına alınmalar hız bir şekilde devam ediyor.
YEREL Haberi
Afrin sosyal paylaşımları yurt genelinde,gözaltılar devam ediyor

Afrin " Zeytin dalı harekatı " ile ilgili sosyal paylaşım yapanlar Türkiye genelinde gözaltına alınmalar hız bir şekilde devam ediyor.

 

ANTEP’TE AFRİN PAYLAŞIMLARINA 9 GÖZALTI

Antep’te Afrin operasyonuyla ilgili yaptıkları sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınan 9 kişiden Adliye’ye sevk edilen HDP İl Yöneticisi Özgür Avşar tutuklandı, Avukat Deniz Kurtoğlu ise adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldı.

Antep’te sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar bir çok adrese “sosyal medyada Afrin harekatına dair yapılan paylaşımlar” gerekçesiyle baskın düzenlendi. Aralarında HDP İl Yöneticisi Özgür Avşar ile DBP Şehitkâmil İlçe Başkanının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.  

Gözaltına alınların ifade işlemleri devam ettiği öğrenilirken, Adliyeye sevk edilen HDP İl Yöneticisi Özgür Avşar’ın tutuklandığı Avukat Deniz Kurtoğlu'nun ise adli kontrol uygulamasıyla serbest bırakıldığı öğrenildi. 

 

EMEP GENEL BAŞKAN YARDIMCISININ EVİ ARANDI

Dün akşam saatlerinde ise Emek Partisi (EMEP) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen’in de evine gelen polisler, ev araması yaparak dijital eşyalarına el koydu. Türkmen’in şehir dışında olması nedeniyle evde olmamasına rağmen kızlarına kapıyı açtıran polisler arama kararı olduğunu ve Türkmen’in de ifadeye beklendiğini belirtti. Polisler, evde yapılan aramanın ardından dijital 

 

HDP ANTEP İL EŞBAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

HDP Antep İl eşbaşkanı Atiye okay ile birlikte yönetici ve Birleşenlerden 9 kişi gözaltına alındı. Bu gözaltıların yanı sıra yine Afrin ile iligi paylaşım yapan  halktan insanların olduğu öğrenildi.

 

GAZİANTEP'TE 2 EMEP'Lİ GÖZALTINA ALINDI

Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen Antep Havaalanında gözaltına alındı.

Antep'te "sosyal medyada Afrin'e dair paylaşımlar" gerekçe gösterilerek yapılan gözaltı işlemleri kapsamında Türkmen'in şehir dışında olmasına rağmen evi aranmış ve bilgisayarına el konulmuştu. Bugün 18.30 civarında uçakla Antep'e dönen Türkmen, havaalanında gözaltına alındı.

Emek Partisi Antep İl Yöneticisi Cengiz Anıl Bölükbaş da gazete dağıtımı esnasında gözaltına alındı.

Vatan Mahallesi'nde Evrensel Gazetesi dağıtırken gözaltına alındığı öğrenilen Bölükbaş'ın bu gece gözaltında kalacağı ve ifadesinin ancak yarın alınacağı öğrenildi. 

Yurdun dört bir yanında Afrin'e yönelik operasyon kapsamında yapılan paylaşımlar sebebiyle soruşturmalar başlatıldı, gözaltılar, tutuklamalar yaşandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afrin, sosyal, paylaşımları, yurt, genelinde,gözaltılar, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı