Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 09:49 Bu haber 1845 kez okundu
 
Antep'te 12 yaşında ki Suriyeli çocuğu 70 yaşında ki ihtiyar taciz etti
Antep'de 12 yaşındaki Suriyeli çocuğa cinsel istismarda bulunurken yakalanan 70 yaşındaki Ş.İ hakkında "Çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından dava açıldı. İstismara maruz kalan çocuk ifadesinde, "3 yıl önce komşumuz olan bir amca da bana böyle yaklaşmıştı" dedi.
GÜNDEM Haberi
Antep'te 12 yaşında ki Suriyeli çocuğu 70 yaşında ki ihtiyar taciz etti


Suriye’de 7 yıldır devam eden savaş nedeniyle ailesiyle 4 yıl önce Halep'ten Antep'e göç etmek zorunda kalan 12 yaşındaki H. B., 70 yaşındaki Ş.İ'nin cinsel istismarına maruz kaldı. Ailesine destek olmak için Tabakhane Mahallesi'nde çalıştığı iş yerinden malzeme almak için 1 Şubat'ta ayrılan H.B.'yi İstasyon Meydanı'nda sıkıştıran İşçi'ye çocuğa cinsel istismarda bulunurken yaşananları fark eden 2 tren garı çalışanı müdahale etti. Tepki gösterilmesi ve olay yerine polislerin çağrılmasıyla İşçi, gözaltına alınarak, emniyete götürüldü. 

 
Suçlamaları kabul etmeyen İ., emniyetteki ifadesinde şu iddialarda bulundu: “Parkta oturuyordum. Kafamda atkı vardı. Çocuk yanıma gelip ‘Amca üşüyorum’ dedi. Çocuğu çalıştığı lokantadan tanırım. Üşüdüğünü söyleyince bende üzerine atkımı örttüm. Bu sırada kesinlikle çocuğun özel bölgelerine dokunmadım. Elimi öptü. Elimi öpünce bende onun elini öptüm. Benim yaşım 70, bu yaşta böyle bir şey yapacak değilim. Ben mağduru öpmedim. Para falanda teklif etmedim.”  
 


'3 YIL ÖNCE KOMŞUMUZ BİR AMCA DA BÖYLE YAKLAŞTI'


 
H.B. de ifadesinde, “Kemik almaya giderken, çalıştığım yerden müşteri olarak tanıdığım Ş. İ ismindeki kişi, tren yolunun yanına beni çağırdı. Kimsenin göremeyeceği bir yere götürdü ve öpmeye başladı. Bu esnada bana para teklif etti. Bana ‘Sen çok tatlısın’ dedi. 2 kişi yanımıza yaklaştı. Ben kaçarak uzaklaştım. Yaklaşık 3 yıl önce komşumuz olan bir amcada bana böyle yaklaşmıştı. Şakir isimli kişiden şikâyetçiyim” diye belirtti. 
 


GÜVENLİK KAMERASI VE GÖRGÜ TANIĞI DOĞRULADI


 
Görgü tanıklarından gar çalışanı A.S. ise savcıya verdiği ifadesinde, hava almak için gardan dışarı çıktığı esnada 70’li yaşlardaki kişinin çocuğu istismar ettiğini gördüğünü ve diğer mesai arkadaşını çağırarak müdahale ettiğini söyledi. A.S., “Ne yapıyorsun, utanmıyor musun?” şeklinde tepki gösterince şahsın "Ben bir b...k yedim" dediğini aktardı. 
Garın incelenen güvenlik kamerası görüntülerinde de İşçi’nin çocuğu istismar ettiği görüldü. 
 


İLK DURUŞMA 26 HAZİRAN'DA 


 
Bir gün gözaltında tutulduktan sonra nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliğine sevk edilen İşçi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. İşçi hakkında hazırlanan iddianame Antep 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İddianamede, İşçi'nin "Çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından cezalandırılması talep edildi.
 


İlk duruşma 26 Haziran'da Antep Adliyesi'nde görülecek.

 

Özel Haber: Ali Vefa Yurdal - Muhammet Abdulkadir Esen

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Antep'te, 12, yaşında, ki, Suriyeli, çocuğu, 70, yaşında, ki, ihtiyar, taciz, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı