Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 14:32 Bu haber 1033 kez okundu
 
Antep'te 8 Mart kutlamaları sürüyor
ANTEP - Antep’te Ekmek ve Gül Dergisi okurları ve KESK'li kadınlar düzenledikleri etkinliklerle 8 Mart'ı kutladı.
GÜNDEM Haberi
Antep'te 8 Mart kutlamaları sürüyor

 


8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamındaki etkinlikler devam ediyor. Antep’te Ekmek ve Gül Dergisi okurları, Çepnililer Derneği'nde söyleşi programında buluşurken, KESK’li kadınlar da müzik dinletisinde buluştu. 


 Ekmek ve Gül okurlarının söyleşi programına HDP ve DBP il, ilçe örgütleri ve EMEP İl Örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda kadın katıldı. 


Sinevizyon gösterimi ile başlayan program, söyleşi ile son bulurken, programın düzenlediği salona "Savaşsız, OHAL'siz, şiddetsiz bir yaşam için birleşelim" pankartı asıldı. Söyleşide konuşan Ekmek ve Gül Dergisi Antep Temsilcisi Fatma Keskintimur, tüm kadınlar özgür oluncaya kadar eril zihniyet ile mücadele edeceklerini belirtirken, kadınların mücadeleyi büyütmek için birleşmesi gerektiğini vurguladı. 
 

Ekmek ve Gül Dergisi’nin farklı bölgelerdeki kadınların sesini birbirine duyurduğunu söyleyen Fatma Keskintimur, derginin yayıncılık anlayışıyla Çukurovada pamuk tarlasında çalışan kadın ile Antep’te evinin önünde ceviz kırarak çalışan kadınların düşüncelerini bir araya getirdiğini belirtti. 

 

KESK’li kadınlar ise, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Eğitim Sen Şube binasında müzik dinletisinde bir araya geldi. Kadınlar, Kürtçe ve Türkçe ezgiler eşliğinde halaylar, zılgıtlar ile 8 Mart’ı kutladı. 

 

HABERİN VİDEOSU ALT KISIMDA
 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Antep'te, 8, Mart, kutlamaları, sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı