Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 23:18 Bu haber 1752 kez okundu
 
Antep'te HDP'liler yağmur çamur dinlemedi
ANTEP – HDP kentte ki ilk seçim bürosunu Şehitkamil İlçesinde bulunan Taşlıca Mahallesinde açtı. Sağanak yağmur altında gerçekleşen açılışa yüzlerce yurttaş katıldı.
GÜNDEM Haberi
Antep'te HDP'liler yağmur çamur dinlemedi

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep il örgütü baskın seçim çalışmalarını son hızıyla sürdürüyor. HDP kentte ki ilk seçim bürosunu Şehitkâmil ilçesine bağlı olan Taşlıca mahallesinde açtı.  Açılışa Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, HDP – DBP İl ilçe yöneticileri, Barış Anneleri, Milletvekili Aday adayları, TJA ve DTK üyelerinin yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldı. Kadınların ve gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışın başlamasına yakın başlayan sağanak yağışa rağmen yurttaşlar ‘Direne direne kazanacağız’ ve ‘Selahattin Demirtaş Onurumuzdur’ sloganları atarak halay çekmeye devam ettiler.

‘24 HAZİRAN’DA ERDOĞANIN BİLETİNİ KESELİM’

Bu ülkede herkesi birbirine düşman ettiklerini söyleyen Mahmut Toğrul, iktidarın ülkeyi kutuplaştırarak ortadan ikiye böldüğünü belirtti.  HDP’nin amacının bu ülkede Türküyle, Kürdüyle, tüm inançlar ve milletleri beraber ve eşit bir şekilde yaşatmak olduğunu aktaran Toğrul, “Bizler bu ülkenin asıl sahipleriyiz. Cumhurbaşkanı en son ‘Gitmek isteyenler varsa gitsinler. Biletlerini biz alırız’ demişti. Kimsenin bizi bu ülkeden göndermeye hakkı yoktur.  Hadi hep beraber 24 Haziran da biz ona bir bilet verelim. O yurtdışına gitsin” dedi.

‘DEMİRTAŞ HALKIN ADAYIDIR’

İktidar devletin olanaklarıyla cumhurbaşkanlığı kampanyası yürüttüğünü kendi Cumhurbaşkanı adaylarının ise propaganda bile yapamadığını ifade eden Toğrul, Erdoğan’ın en korktuğu adayın Selahattin Demirtaş olmasından dolayı cezaevinde tutulduğunu vurguladı. Selahattin Demirtaş’ın halkın ta kendisi olmasından dolayı Erdoğan’ın korktuğunu sözlerine ekleyen Toğrul, “Demirtaş halktan, emekçiden ezilenden yanadır. Onlar ise egemenlerden yanadır. Sokaktan geçen bir yurttaşa ‘Halktan yana olan Cumhurbaşkanı adayı kimdir’ diye sorsak. Vereceği cevap Selahattin Demirtaş’tır. İnanıyoruz ki: 24 Haziranda Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı, HDP’yi ise iktidar yapacaksınız.” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: HDP, Antep, Seçim, Bürosu, Açılışı
Yorumlar
Haber Yazılımı