Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 11:38 Bu haber 5984 kez okundu
 
Antep'te Tıp Bayramı İkiye Ayrılarak Kutlandı
14 Mart Tıp Bayramı bu sene iki ayrı etkinlikle kutlanıyor. Gaziantep-Kilis Tabip Odası'nın yanısıra Gaziantep Valiliğin öncülüğünde Üniversite, Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi'de tıp bayramını kutluyor.
SAĞLIK Haberi
Antep'te Tıp Bayramı İkiye Ayrılarak Kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı bu sene iki ayrı etkinlikle kutlanıyor. Gaziantep-Kilis Tabip Odası'nın yanısıra Gaziantep Valiliğin öncülüğünde Üniversite, Sağlık Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi'de tıp bayramını kutluyor. Ayrı kutlama Doktorlar arasında bölünmeleri yaşatacak. 

Yıllardır Tabibler Odasının düzenlediği geleneksel hale gelen Tıb Bayramı bu sene yara aldı. Kamuoyunda büyük tepki gören ikili kutluma doktorlar asında ayrışma  ve öteleştirmelere neden olacak gibi duruyor.

 

ANTEP-KİLİS TABİBLER ODASI TIP BAYRAMI 

Sabah saat 09.00 da  Demokrasi Meydanında gerçekleşti. Antep-Kilis Odası üyeleri katıldı. Tabibler Odası başkanı Hamza Ağca günün anlamı ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından1 dakikalık saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunması ile kutlama başlatılmış oldu.

 Hamza Ağca “ Antep-Kilis Tabibler odasının hep birlikte olduğunu ve camiamızın tek ses olduğunu  herkese göstereceğiz. Bu gün öğrenmiş olduğumuz başka bir Tıb Bayramı kutlamasını öğrendik. Bu yanlış bir tutumdur. Camianın bir arada durma görüntüsüde çok önemlidir. Önümüzdeki seneler bu yanlışlarından dönmelerini temenni ediyorum.” Dedi

 

 

GRAND OTEL’DE DOKTORLAR SALONA SIĞMADI.

Tabibler odası üyeleri salona sığmadılar. Salona ek koltuklar konuldu. Burda  mesleğinde 30-40 ve 50 yılını dolduran doktorlara ve yaşamını kaybeden doktorlarında eş ve akrabalarına  plaket verildi.

 

Hamza Ağca ,Salonu dolduran doktorlara teşekkür etti.” Sizler burda oldukça biz var olacağız, Tabibler odası olarak 60 yıldır bu etkinlikleri yapıyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz. Etkinliğimizin amacı bir araya gelmek, eski günlerimizi anmak, gücümüzü tazelemektir. “ dedi.

Daha sonra plaketler sahiplerine verildi.

 SIKI GÜVENLİK ÖNLEMİ

Sıkı güvenlik tedbirlerinin alındığı Demokrasi Meydanı'nda ikinci olarak Gaziantep valiliğin düzenlediği tören başladı.

 

TIP BAYRAMI  DUA OKUNARAK BAŞLADI

Sağlık Müdür Vekili Mehmet Emin Bindal, GAÜN Rektör Yardımcısı Avni Gökalp, Tıp fakültesi dekanı Yusuf Zeki Çelen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay'ın yanısıra kurumlar ve dktorların katılımı ile törende Atatürk Anıtına Çelenk konuldu, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Tören dua okunmasının ardından sona erdi.

Duanın yanısıra İl Sağlık Müdürünün konuşmasını bekliyorduk.

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Antep'te, Tıp, Bayramı, İkiye, Ayrılarak, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı