Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 16:35 Bu haber 1018 kez okundu
 
Balıkesir'de bir yurttaş işsiz olduğu gerekçesiyle kendini yaktı
Karesi ve Altıeylül Belediyesi'nin bulunduğu binanın önünde kendini yakan yurttaş ambulansla hastaneye kaldırıldı. Karesi ve Altıeylül Belediyesi'nin bulunduğu binanın önünde kendini yakarak intihar teşebbüs eden kişinin Mustafa Birgül olduğu belirlendi.
- Haberi
Balıkesir'de bir yurttaş işsiz olduğu gerekçesiyle kendini yaktı

Karesi ve Altıeylül Belediyesi'nin bulunduğu binanın önünde kendini yakan yurttaş ambulansla hastaneye kaldırıldı. Karesi ve Altıeylül Belediyesi'nin bulunduğu binanın önünde kendini yakarak intihar teşebbüs eden kişinin Mustafa Birgül olduğu belirlendi.

 

Mustafa Birgül'ün işsiz olduğu için belediyeye defalarca iş başvurusunda bulunduğu bu gerçekleşmeyince de belediyenin önünde kenìdini yaktı belirlendi.

 

İLÇE BAŞKANINDAN ZİYARET

CHP Karesi İlçe Örgütü Başkanı Dilek Yalçın, kendisini yakan Mustafa Birgül'ü hastanede ziyaret etti.

Kendisine, herkese borçlu olduğunu ve bu yüzden "Tetikçilik mi yapsaydım?" diye sorduğunu aktaran Yalçın, BirGün'e yaptığı açıklamada olaya dair şunları söyledi:

"Biz ziyaret ettik kendisini. Kendisi daha önce aldığı bir cezadan dolayı 12.30’a kadar kamu kurumunda çalışıyormuş. Öğleden sonraları için de uzun zamandır iş aradığını ve artık çevresindeki herkese borcu olduğunu anlattı. Ancak iş bulup kendi alnının akıyla para kazanmak istiyor. “Ama iş bulamadığı için artık çaresiz kaldım. Hata yapmak da istemiyorum. Tetikçilik mi yapsaydım? Ben bunu yapmak zorunda kaldım. Belki insanlar benim gibi insanları görürler diye düşündüm. Bir an aklımı yitirdim” diyor.

Özellikle kollarında ve yüz bölgesinde yanıklar var. Şu an müşahade altında tutuluyor. Genel durumu iyi. Konuşmasında bazı zorluklar var. Yanıkları da oldukça kalıcı."

 

CHP İLÇE ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

CHP Karesi İlçe Örgütü, belediye binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması şöyle:

 

"AKP ZULMÜNÜ EZİLENLERİN ÖFKESİ BİTİRECEK!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Twitter'dan yaptığı açıklamayla, Birgül'ün hastaneye kaldırıldığını söyledi ve ekledi: "Mustafa Birgül'e şu an yanık ünitesinde müdahale ediliyor. İkinci dereceden yüzde 15 yanığı var ve hepsi baş bölgesinde. Hayati tehlikesi sürüyor"Mehmet Tüm konuya ilişkin şu mesajları paylaştı:

"Balıkesir'de Mustafa Birgül adlı bir yurttaşımız kendini yakarak intihar girişiminde bulundu. Yurttaşımız hemen Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktoru Halil Beggi'yle görüştüm. Mustafa Birgül'e şu an yanık ünitesinde müdahale ediliyor. İkinci dereceden yüzde 15 yanığı var ve hepsi baş bölgesinde. Hayati tehlikesi sürüyor. Meclis'te kendini yakan işçimizden sonra, şimdi de Balıkesir'de "35 yaşlarında" Mustafa Birgül kendini yaktı. İnsanlar genç yaşında açlığa, yoksulluğa karşı çaresizlikten dolayı kendilerini yakıyor. AKP zulmünü ezilenlerin ve yoksulların öfkesi bitirecek!"

Kaynak: (BİRGÜN) - Birgün Gazetesi Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Balıkesir'de, bir, yurttaş, işsiz, olduğu, gerekçesiyle, kendini, yaktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı