Haber Detayı
22 Haziran 2018 - Cuma 00:05 Bu haber 2711 kez okundu
 
Celal Doğan " HDP Demokrasinin ve Barışın Temsilcisidir "
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Celal Doğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde HDP Gaziantep il ve ilçe yönetimlerini ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.
- Haberi
Celal Doğan

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Celal Doğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde HDP Gaziantep il ve ilçe yönetimlerini ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. 

 

Celal Doğan Antep Miiletvekili Pr.Dr.Mahmut Toğrul ve PM üyesi Mehmet Karayılan ile birlikte partililerle beraber oldular. Partililere seslenen Celal Doğan, “25 Haziran sabahı bayram olacak.” diye konuştu.

 

Celal Doğan önce İl merkzini, ziyaret etti. Ardından Şehitkamil, Gazikent ve Şahinbey HDP ilçelerinde partililerle buluştu.

 

HDP İstanbul milletvekili Celal Doğan; Bu seçim gelene kadar aydınlara, düşünürlere baskı ve zulüm  arttı. Tek tek izliyorum. Gelinen noktada çok büyük başarı elde etmeniz yakındır. 25 Haziran günü çekilen çileler unutulacak.25 Haziran sabahı bayram olacak, buna sonuna kadar inanıyorum “ dedi

 

“HDP olmazsa Demokrasinin bir kanadı kırılır”

Birçok yeri ziyaret ettiğini söyleyen HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan, “ HDP barajı aşmalı. HDP barajı aşamazsa demokrasinin bir kanadı kırık kalacaktır. Demokrasi mücadelesinde yalnız değilsiniz. Yanınızda başkaları da var. Her evden bir oy HDP’ye mutlaka gelecek.  Faşizme karşı omuz omuza olunca, saflar sıklaşınca aradan rüzgar bile geçemez. Biz, HDP olarak, tüm halkların adına demokrasi istiyoruz. Barış, kardeşlik istiyoruz. Selahattin Demirtaş’ın selamını getirdim. Cezaevinden mücadelesini sürdürüyor. Kitap yazıyor, şiir yazıyor. Bunların hepsinin özünde barış var. Kardeşlik var. Biz adalet herkese lazım diyoruz. Adaletin, siyasallaşan mahkemelerin son bulmasını istiyoruz” dedi.

 

“Celal Doğan’dan, HDP’lilere çağrı”

HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan, HDP’lilere uyarıda bulunarak, “ Seçimlere az bir zaman kaldı. Provakasyonlara gelmeyin. Sandık görevlileri, müşahitler, partililer  oylarınızı kullandıktan sonra resmi seçim sonuçları alınıncaya kadar, sandıkları boş bırakmayın. Sandık başında kimseyle tartışmayın. Tutanakların il, ilçe  binalarına ulaştırmanız çok önemli, itirazların yapılması için o belgelere ihtiyacımız var. Sonuçlar alınıncaya kadar sandıklarınızı boş bırakmayın.” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Celal, Doğan, , ", HDP, Demokrasinin, ve, Barışın, Temsilcisidir, ",
Yorumlar
Haber Yazılımı