Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 10:17 Bu haber 2128 kez okundu
 
CHP li Kadınlar 2. Kez Ayaklandılar
CHP Gaziantep İl kadın Kolu başkanlığı için seçim yaklaştıkça iç husursuzluklar su yüzüne çıkıyor, CHP li kadınlar delege yazdırma da hukuksuzluğu dile getirdiler.
YEREL Haberi
CHP li Kadınlar 2. Kez Ayaklandılar

CHP Gaziantep İl kadın Kolu başkanlığı için seçim yaklaştıkça iç  husursuzluklar su yüzüne çıkıyor, CHP li kadınlar delege yazdırma da  hukuksuzluğu  dile getirdiler.

 

CHP Gaziantep İl Binasında bu tepkileri ve yönetimle  paylaşmak istediler. Yönetime  tepkilerini gösteren  kadınlar Başkanın  taraf  olmamasını  istediler.

 

Gurup adına bir açıklamada bulundular.

“ CHP Gaziantep örgütlerinin emekçisi, partimizin saygıdeğer kadınları, bugün buraya kadın dayanışması içinde ve yapılan bir yanlışlığa dur demeye geldik. Hepimiz partimizin birer neferleri olarak, kışın yağmur demeden, çamur demeden, yazın 40 derece sıcağın altında partimiz ve halkımız için mücadele ettik.

Hepimiz birer Atatürk Devrimcisi, Cumhuriyet kadını olarak dik durduk. Kan kustuk,  Kızılcık şerbeti içtik. Haksızlığa karşı boğun eğmedik.

Türlü siyaset cambazlıkları ile, delege oyunları ile yıllarca emek veren kadınlarımızın hakkının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Tamamen hukuksuz, tüzüğe haykırı kurnazlıklarla delege tayin ederek ne partiyi tanıyan, ne de Gaziantep’i tanıyan bir kadının Kukla İl Başkanı yapılmasına seyirci kalmayacağız. Bu  sistemle  gidilen seçimi tanımayacağız.

Genel başkanımız HAK,HUKUK ADALET yürüyüşüne  saygı  duyulmayacak mı ? Yaşasın Devrimci Kadın Dayanışması, yaşasın ADALET. “

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: CHP, li, Kadınlar, 2., Kez, Ayaklandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı