Haber Detayı
22 Ekim 2016 - Cumartesi 17:55 Bu haber 1012 kez okundu
 
CHP'li vekil Eren Erdem'in katıldığı panele saldırı...
CHP'li vekil Eren Erdem'in katıldığı panele saldırı... Bir Madımak'la karşı karşıyayız CHP'li Eren Erdem'in İstanbul Bağcılar'da katıldığı panele taşlı sopalı saldırı düzenlendi.
SİYASET Haberi
CHP'li vekil Eren Erdem'in katıldığı panele saldırı...

İstanbul Bağcılar’da Malatya Akçadağ Güneşli Köyü Derneği tarafından düzenlenen bir panele katıldı. Burada gündeme ilişkin konuşan Erdem’in bulunduğu 1. kattaki salona yaklaşık 200 kişilik ülkücü bir grup tekbir getirerek saldırdı.

Eren Erdem Periscope üzerinden yaptığı canlı yayında şunları söyledi: 

"Bağcılar'dayız. Panel gerçekleştiriliyor. Panellimize dışarıdan saldırı gerçekleştirilmiş durumda. Bulunduğumuz binanın etrafı kuşatılmış. Emniyet güçleri her zaman ki gibi yok. Dışarıda kendisine Ülkü Pcakları diyen bir güruh var. Bahçeli'ye söyledğim sözler nedeniyle binaya baskın yapmaya çalıştılar. Bunları buraya gönderenleri biliyoruz. Başkanlıktaki duruşumuz nedeniyle. Panelimizi proveke ettiler. Camlar çerçeveler inmiş durumda. 

İçeriye taş atıyorlar. İstanbul'un göbeğinde Bağcılar'da saldırı altındayız. Arkadaşımız yaralı şekilde geldi. Bağcılar'da devlet yok. burada devlet yok. Tamamen provakasyon. Bizleri linç etmeye çalışıyorlar. Bir Madımak'la karşı karşıyayız. Devlet yok, polis yok. Başkanlık sistemeine karşı olduğu için linç ediyorlar. İnsanlar yaralanmış durumda. Şu anda saldırı altıdnayız. Dışarıda Ülkücü diye kendini tanımlayan gruplar saldırıyor. Nerede bu hükümet. "

 Erdem, "Emniyet olay yerine geldi.Bu saldırının sorumluları Osmanlı ve Ülkü ocaklarıdır. Başkanlığa karşı duruşumuz nedeniyle bu saldırı gerçekleşti.Şu an ortalık yatışıyor. 200-300 kişilik provokatör grup, binaya saldırdı. Sebep: "Başkanlık sistemi."Gelin öldürün! Cumhuriyet için ölürüm!" dedi. [Haber görseli]

[Haber görseli]

[Haber görseli]

Kaynak: (cumhuriyet) - CUMHURİYET Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: CHP'li, vekil, Eren, Erdem'in, katıldığı, panele, saldırı..., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı