Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 09:24 Bu haber 1376 kez okundu
 
CHP’li Yarkadaş, belgelere nasıl ulaşıldığını anlattı.
CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün grup toplantısında açıkladığı belgelere nasıl ulaşıldığı ve nasıl elde edildiğini anlattı.
DÜNYA Haberi
CHP’li Yarkadaş, belgelere nasıl ulaşıldığını anlattı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün grup toplantısında açıkladığı belgelere nasıl ulaşıldığı ve nasıl elde edildiğini anlattı.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, mecliste gerçekleşen grup toplantısında Paradise Papers’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da isminin geçmesiyle ilgili ulaştığı belgeleri açıklamıştı. Hükûmet belgeleri yalanlarken, CHP Milletvekili Barış Yarkadaş olayın “yandaş medya” tarafından çarpıtıldığı belirterek belgelerin nasıl elde edildiğini anlattı.

 

15 STERLİNE TİCARET BELGELERİ GÖRÜLEBİLİYOR .

 

dokuz8HABER’den Haydar Koçak’a konuşan Yarkadaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Yandaş medya kendi okurlarına saygı göstermiyor. AKP yönetimi de kendilerine oy verenlerin zekasıyla alay ediyor. Bu belgeler nereden geldi? Şimdi bu belgelerin nereden geldiğini gösteriyorum. Elimde göstermiş olduğum internet sitesi, Man Adası devletinin resmi internet sitesidir. Man Adası’nın sitesine giren herkes 15 sterlin ödeyerek o ülkede kimlerin kimlerle ticaret yaptığını öğrenebilir. Gayet şeffaf bir şekilde bu siteye girip öğrenebilirsiniz.”

 

"YANDAŞ MEDYA PARANIN KAYNAĞINI KONUŞSUN "

 

“Burada adı geçen firmaların yaptıkları ticari işlemler var.    Bu belgelerin arkasında komplo aramak, bu belgeleri bir yerlere bağlamak, meselenin özünü kaçırmaya yöneliktir. Sen yurt dışında imtiyazla vergi ödemeden para transferi yaptın mı, yapmadın mı? Sana yurt dışından para geldi mi, gelmedi mi? Sen yurt dışına para gönderdin mi, göndermedin mi? Ayrıca bu paraların kaynağı nedir? Bunları konuşsun yandaş medya.”

 

" PARANIN TİCARİ İŞLEMİ OLMADAN GELMESİ KARA PARA AKLAMAYA GİRER " 

 

“AKP Genel Başkan Yardımcıları ne diyeceklerini şaşırmış vaziyetteler. Birisi bunlar resmi belgedir diyor, diğeri ‘ne var bunda, ticaret yaptık’ diyor. Tayyip Erdoğan’ın avukatı ‘bunların tamamı sahte’ diyor.  Önce kendi aralarında bir karar versinler ne diyeceklerine.

 

İki; yurt dışından eğer böyle bir para gelmişse, AKP’lilerin söylediği üzere, o da ayrı bir tartışma konusudur. Onu da vergi uzmanları ve maliyeciler mutlaka masaya yatırmalıdır. Çünkü yurt dışından hiçbir ticari işlem yapmadan bir paranın gelmesi de “kara para aklama” mevzuatının ilgi alanına girer.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: gaziantephaberi,chp,kılıçdaroğlu,man,akp,tayyip erdoğan,sterlin,
Yorumlar
Haber Yazılımı