Haber Detayı
25 Temmuz 2016 - Pazartesi 14:33 Bu haber 1731 kez okundu
 
Deniz Uzatmaz Turnuvası
Ali Deniz Uzatmaz Futbol Turnuvası’nda ilk düdük çaldı
YEREL Haberi
Deniz Uzatmaz Turnuvası

10 Ekim Anakara Gar önündeki katliamda yaşamını yitiren Antep Emek Gençliği Yöneticisi Ali Deniz Uzatmaz’in doğum günü vesilesiyle gerçekleştiren Futbol Turnuvası 10 Ekim katliamında yaşamlarını yitirenler anıldı. Antep Emek Gençliği’nin düzenlediği Ali Deniz Uzatmaz Futbol Turnuvası’nda 16 takım ter dökecek. 23-27 Temmuz tarihleri arasında Altınşehir Halı Saha’da gerçekleştirilen turnuvanın ilk gününde 8 takım mücadele etti. Takımlar her maç öncesi okunan basın metninden sonra 10 Ekim katliamında yaşamını yitirenler için saygı duruşundan sonra maça başladı. Turnuvayı çok sayıda kişi izlerken, Ali Deniz’in annesi Nebahat Özer’de izleyenler arasındaydı. Halı Saha’nın tel örgülerine Ali Deniz Uzatmaz’ın fotoğrafının da olduğu ‘Öfkemiz Barış, Hıncımız Özgürlük’ sloganının yazılı olduğu pankart da asıldı.

 

ALİ DENİZİN ANNESİ

Turnuvaya Ali Denizin Annesi Nebahat Özer’ de  seyirciler arasında yerini aldı. Nebahat Özer “  Oğlum adına  yapılan bu etkinlik  beni  gerçekten  gururlandırdı. Ali Denizim ne kadar  seviliyor ki arkadaşları  onun  adına  böyle bir  turnuva  düzenliyorlar.Onunla  hep  guru  duyacağım, umarım bu  turnuva  ilk  değil  devamlı  olur.Onun ismi  yaşadıkça  bizler  yaşama  dimdik  bakacağız. Sadece bedenen aramızda değil.  “ dedi

 

 

KARDEŞLİK İLKESİNİ TEMEL ALAN TURNUVA

 Basın metninin okuyan Antep Emek Gençliği Yöneticisi Deniz Kar, “1 yılı aşkın bir süredir devam eden savaş iklimi; her gün yeni patlamaların yaşanmasına, yeni operasyonlarının düzenlenmesine, yeni ölümlerin gerçekleşmesine sebep oluyor” dedi. “Bir yanda halk üzerinde militarist baskı yaratmak isteyen darbeci güçler, bir yanda savaşla, zulümle, kanla ülkeyi içinden çıkılamaz duruma sürükleyen diktatörlük peşindekiler” diyen Kar, “En son askeri darbeye karşı sivil darbeyle OHAL ilan eden gerici güruh, geleceğimizi daha da karanlığa sürükledi. Barış, özgürlük, gerçek demokrasi isteyen her unsuru susturan, hapse atan, katleden baskı ve diktatörlük rejimi Ali Deniz’in de hayatını kaybettiği bombalı saldırılarla meydanlarda karşımıza çıktı ve yüzlerce insanın bu saldırılarda hayatını kaybetmesine sebep oldu” dedi. 10 Ekim’de ve barış mücadelesinde hayatını kaybeden tüm insanlara adadıkları turnuvanın kardeşlik ilkesini temel alacağını dile getiren Kar, “Arkadaşları olarak Ali Deniz ve 10 Ekim şehitlerinin mücadelesine yakışır şekilde bir turnuva olmasını sağlayacağız” dedi.

 

ALİ  DENİZ’İN BIRAKTIĞI YERDEN BARIŞ MÜCADELESİNE DEVAM EDECEK

Toplumu kin, nefret duygularıyla kutuplaştıran zihniyetin karşısında, Ali Deniz’in miras bıraktığı barış mücadelesini sırtlamaya devam edeceklerini belirten Kar, “ Deniz Uzatmaz’ın doğum gününe denk getirdiğimiz futbol turnuvasını, eşit, sömürüsüz, kansız, savaşsız, barışın ve özgürlüğün egemen olduğu bir dünya için ‘Öfkemiz Barış, Hıncımız Özgürlük’ sloganıyla gerçekleştiriyoruz” dedi. Okunan basın metninden sonra ilk düdük çaldı. İlk gün 8 takımın mücadele ettiği maçlar çekişmeli geçti. Bir sonraki tura çıkmak için rakip takımlar son saniyeye  kadar  ter döktüler.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Deniz, Uzatmaz, Turnuvası,
Yorumlar
Haber Yazılımı