Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 17:17 Bu haber 1087 kez okundu
 
Denizler Antep'te anıldı
ANTEP – Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı 46'ncı ölüm yıldönümlerinde Antep’de gençler tarafından andı.
GÜNDEM Haberi
Denizler Antep'te anıldı


68 kuşağın önderlerinden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilişlerinin 46’ncı yıldönümünde HDP Gençliği, Emek Gençliği, Fikir Kulüpleri Federasyonu, Gençlik Muhalefeti, Öğrenci İnisiyatifi, Devrimci Lise Koordinasyonları tarafından basın toplantısı ile anıldılar. Emek Partisi (EMEP) il binasında gerçekleştirilen basın toplantısına, onlarca genç katıldı. T

Toplantının düzenlediği salona Deniz Gezmiş’in fotoğrafların yanı sıra, "Bağımsızlık, Demokrasi, Sosyalizm için Sürüyor Sürecek Mücadelemiz" pankartı asıldı. Açıklamayı okuyan Emek Gençliği üyesi Zelal Arar, iktidarın "Tek adam ve Tek parti" rejiminin doğrudan gençleri hedef aldığını belirterek, “Biz gençlere düşen görev, Denizlerden devraldığımız bayrağı daha da yükseltmektir” dedi.
 
‘EMPERYALİST SALDIRILAR DEVAM EDİYOR’
 
46 yıldır 3 önderin verdiği onurlu mücadelenin bayrağını gençlerin taşımayı sürdürdüğünü söyleyen Arar, dünya genelinde emperyalist saldırganlığın tırmandığını, bölgesel çatışmaların yaşandığını ifade etti. Emperyalist politikaların Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdiğini dile getiren Arar, şöyle devam etti: “Kürt halkının sorunlarını çözmek bir yana, aylardır kentler yok ediliyor. Çocuk, yaşlı, kadın demeden katliamlar gerçekleştiriliyor. Sürdürülen çatışma politikası yüzünden yüzlerce genç hayatını ‘Tek adam iktidarı’ uğruna kaybediyor. Türkiye gençliğine bu politikalar sonucunda savaş, ölüm, işsizlik ve geleceksizlikten başka bir şey düşmüyor.”
 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: EMEP, HDP, ANTEP, 6 MAYIS, DENİZ GEZMİŞ, HÜSEYİN İNAN, ANMA, BASIN TOPLANT
Yorumlar
Haber Yazılımı