Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 09:58 Bu haber 1252 kez okundu
 
EMEK PARTİSİ ÜYESİNE SALDIRI
Emek Partisi Antep Örgütü üyesi Halil Sayın seçim günü evine dönerken saldırıya uğradı
GÜNDEM Haberi
EMEK PARTİSİ ÜYESİNE SALDIRI

Emek Partisi Antep Örgütü üyesi Halil Sayın seçim günü evine dönerken saldırıya uğradı.

 

İl merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Geneyik Köyü’nde yaşayan Halil Sayın, görevlisi olduğu sandıkta sayım döküm işlemlerinin ardından evine dönerken akrabası tarafından saldırıya uğradı. Daha önce Halil Sayın’ın evinin karşısında bulunan duvara, tehdit içerikli yazılar yazan Süleyman Sayın tarafından darp edilen Emek Partisi üyesi durumu gazetemize anlattı.

 

24 Haziran günü, oy kullanma işlemleri başladıktan sonra sandığın bulunduğu sınıfa gelen Halil Sayın’ın akrabası Süleyman Sayın, herhangi bir görev kağıdı olmamasına rağmen MHP tarafından görevlendirildiğini söyleyerek, işlemlere müdahale etmeye çalışıyor fakat sandık başkanı ve sandık görevlilerinin tepkisiyle karşılaşıyor. İlerleyen saatlerde oy kullanmak için gelen iki kişi kabine beraber girmek isteyince sandık görevlisi Halil Sayın tarafından durum engelleniyor. Bunun üzerine içeriye yeni giren Atilla Koyuncu, Sayın’a parmak sallayarak ‘kendine dikkat et, her şeye burnunu sokuyorsun’ diyerek tehditte bulunuyor. Ardından oy kullanımı sırasında köy muhtarı Mustafa Koyuncu’nun gelip sandık görevlilerine müdahale etmesi ve bu durumun Halil Sayın tarafından önlenmesi üzerine Atilla Koyuncu ve Süleyman Sayın tarafından köyün düzenini bozmakla itham ediliyor. Köyün daha önceki durumu hakkında konuşan Halil Sayın, kadınların oy kullanmaya götürülmediğini, başkalarının yerine oy kullanıldığını belirterek bunu düzeltmek için büyük uğraşlar verdiğini dile getirdi.

 

Oy sayımı sırasında da Atilla Koyuncu ve Süleyman Sayın çeşitli yollarla sayımı engellemeye çalışıyor. Sayım bittikten sonra eve giden Halil Sayın, Süleyman Sayın tarafından takip ediliyor ve eve girdikten sonra evin önünde bir traktör duruyor. Daha önce de aynı duvara tehdit içerikli yazılar yazan Süleyman Sayın “Burası Türkiye köpekler yaşayamaz. Başbuğ, Türkeş.” yazılarını yazmak istiyor. Halil Sayın müdahale etmek isteyince arbede çıkıyor. Arbede sırasında gözü ve kolu moraran Halil Sayın, çevredekilerin müdahalesi ile hastaneye götürülüyor ve akrabası Süleyman Sayın’dan şikayetçi oluyor. Köylülerin bu olaya tepki gösterdiğini belirten Halil Sayın politik bir vaka yaşandığını ve gerekli yerlere başvurup dava açacağını belirtti.

Kaynak: (Evrensel) - Evrensel Gazete Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: EMEK, PARTİSİ, ÜYESİNE, SALDIRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı