Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 08:06 Bu haber 1910 kez okundu
 
EMEP Gen. Başkanı Selma Gürkan Antep'te.
Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan'ın dayanışma ziyaretleri sürüyor
SİYASET Haberi
EMEP Gen. Başkanı Selma Gürkan Antep'te.


Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan'ın dayanışma ziyaretleri sürüyor. Antep’te ilk olarak, geçtiğimiz hafta Afrin paylaşımları gerekçesiyle gözaltına alınarak tutuklanan EMEP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen’i cezaevinde ziyaret eden Gürkan cezaevi çıkışında yaptığı açıklamada, “Tutukluların moralleri yerinde, dışarıdaki siyasi gelişmeleri takip ediyorlar. Herkese selamları var” dedi.

 

 

KESK ANTEP ŞUBESİ ZİYARETİ,

Gürkan, ziyaret programı kapsamında Eğitim Sen Gaziantep Şubesi’nde KESK yöneticileriyle bir araya geldi. Eğitim Sen binasında gerçekleşen ziyarette KESK şubelerinden yöneticiler, Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez ve KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik de yer aldı. Ülkenin içinden geçtiği koşulların değerlendirildiği görüşmede, mevcut savaş koşullarının emekçilere nasıl yansıdığı ve “bu koşullar altında da ısrarla yürütülmesi gereken emeğin hakları mücadelesinin nasıl ilerletileceğine dair” görüş alışverişi yapıldı.

 

HDP ANTEP ZİYARETİ,

Gürkan ikinci ziyaretini HDP İl Örgütü’ne yaptı. Burada Gürkan’ı HDP ve bileşeni partilerden yöneticiler karşıladı. Gürkan ve HDP İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç birer konuşma yaparak özellikle giderek artan baskı politikalarına karşı birlikte mücadelenin önemine değindiler. Yerellerde birlikte mücadele platformlarının ne kadar önemli olduğuna değinilen konuşmaların ardından Gürkan şu ifadelerle konuşmasını sonlandırdı; “Afrin savaşı ile Ohal yasalarını devam ettirme gayretlerindeler, dayanışmamız mağdurların değil kazananların dayanışmasıdır. Çünkü bu ülkenin geleceğini kuracak olan da yine bizler olacağız.”

 

 

Selma Gürkan Bugün EMEK (EMEP) Antep il Binasında  saat 12.00 de son  siyasi gelişmlerle ilgili, basın açıklmasında bulunacak.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: EMEP, Gen., Başkanı, Selma, Gürkan, Antep'te.,
Yorumlar
Haber Yazılımı