Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 01:14 Bu haber 1008 kez okundu
 
Erdoğan: CHP pisliktir, çöplüktür
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1993'te Ümraniye'de 39 kişinin hayatını kaybettiği çöplük patlamasını hatırlatarak "Kim vardı o zaman? CHP vardı. CHP pisliktir, çöplüktür, hava kirliliğidir, susuzluktur" ifadesini kullandı.
SİYASET Haberi
Erdoğan: CHP pisliktir, çöplüktür

Partisinin gençlik kolları kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Biz bu yola çıkarken uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece dedik. Gideceğiz gündüz gece. Gençlere daha iyi bir Türkiye bırakabilmek için vesayete meydan okuduk. Gençlerimizden aldığımız enerji ile, güç ile insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek reform üzerine reform yaptık. Gençlere inandığımız için dünya 5'ten büyüktür diyerek küresel adaletsizliklere baş kaldırdık. Gençlerden aldığımız ilham ile 2023 hedeflerini ilan ettik. Gençlerimize güvendiğimiz için 2053, 2071 hedeflerini emanet ettik. 16 Nisan halk oylaması ile gençlerin seçilme yaşını, seçme ile eşitledik. Zor olan seçilmek değil, seçmektir dedik. Öyleyse seçme ve seçilme yaşı 18 olmalı dedik. Gençlere inandığımız için 18'e indirdik. Size inanan, sizinle yürüyen AK Parti. AK Parti'yi geleceğe taşıyacak olan gençlerdir. 24 Haziran seçim en çok gençlerin seçimi olacak.

 

'İSTANBUL'A GELDİĞİMDE SU YOKTU'

Arkadaşlarımızla nasıl bir Türkiye'de yaşamak istediğimizi tartışıyorduk. İdeallerimiz, projelere dönüşüyordu. Milletimizin teveccühü ile görev üstlenince de sorumluluk geldi. Benim göreve geldiğimde Ümraniye'de çöplük faciası vardı. Kim vardı o zaman, CHP vardı. CHP pisliktir, çöplüktür, hava kirliliğidir. CHP susuzluktur. İstanbul'a geldiğimde su yoktu, benzin istasyonları gibi su istasyonları kuruluyordu. 180 kilometreden su getirdik, bizden sonra su problemi kalmadı. Sonuçta da 16 yılda 3.5 kat büyüttüğümüz bir Türkiye fotoğrafı çıktı. Tüm insanlık ve ülkemiz için hayaller kurun. Ancak bu şekilde büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasında görev alabilirsiniz.

 

'CİDDİ Mİ, SIKILMADINIZ MI?'

Ayrıca Erdoğan konuşmasının bir yerinde kendisini dinleyen gençlere "Sevgili gençler, sıkıldınız biliyorum" dedi. Salonda bulunanlar "Hayır" diye tepki verince Erdoğan bu kez "Ciddi mi, sıkılmadınız mı?" diye sordu. 

Erdoğan'ın bu sözleri sonrası Twitter'da 'S I K I L D I K' ve '#Sıkıldık' etiketleri Türkiye Gündemi'nde üst sıralara yükseldi.

 

İNCE'DEN: SIKILDIK

 

Kaynak: () - tr.sputniknews.com Editör:
Etiketler: Erdoğan:, CHP, pisliktir,, çöplüktür,
Yorumlar
Haber Yazılımı