Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 17:05 Bu haber 956 kez okundu
 
Erdoğan’ın talimatıyla yeşil alan yerine cami yapılacak
ANTEP – Antep'te Kamil Ocak Stadyumu'nun yerine kentlilerin yeşil alan olmasını istediği projeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müdahale ederek cami yapılmasını istedi.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan’ın talimatıyla yeşil alan yerine cami yapılacak


Antep'te Yenişehir Stadyumu'nun inşa edilmesiyle birlikte atıl duruma düşen Kamil Ocak Stadyumu’na ait arsanın yeşil alan olarak değerlendirileceği sözünü veren  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin Antep İl  Kongresi’ndeki konuşmasında cami inşa edilmesi talimatını aldı. 
 
Stadyum yeri tartışmalarını değerlendiren mimar Doğan Özdinç, alanın yeşil alan olarak değerlendirilmesi gerektiğini; ancak seçim kararıyla belirsizliğin başladığını ifade etti. Özdinç, Erdoğan'ın cami talimatı ardından maliyeti hükümete yakın Antep merkezli Sanko Holding'in üstlendiğini kaydetti.


 
'STADYUM YERİ YEŞİL ALAN OLMALI’
 
Halkın stadyum yerinin yeşil alan olmasını istediğini söyleyen Özdinç, şehrin yeşil alana ihtiyacı olduğunu aktardı. Cami inşa edilmesi durumunda bölgede büyük bir trafik yoğunluğunun oluşacağını ve çevrede birçok cami olduğu için bir başkasına ihtiyaç olmadığını dile getiren Özdinç, “Cumhurbaşkanı cami demeden evvel hiç kimsenin aklından cami geçmemişti. Çünkü o bölgede bir sürü cami var. Yani, ihtiyaç söz konusu değil. Şehrin sosyal donatı alanlarına ihtiyacı var. Orası temalı bir park olarak değerlendirilebilir. İnsanlar, sosyal yaşam olarak bir bölgeye sıkışıp kalmış. Yeni alanlar yaratılmalıdır. Zaten stadyumun ön tarafı Demokrasi Meydanı. Orası yıkıldığı zaman Demokrasi Meydanı'yla birleşecek. Büyük bir kent meydanı ortaya çıkacak. Ortaya çıkacak büyük alan, halkın istekleri doğrultusunda mantıklı bir şekilde değerlendirilmelidir” diye konuştu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Şubat ayında partisinin il kongresinde yaptığı konuşmasında, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kamil Ocak Stadı'nın yerine ne yapılacağını açıkladı. Erdoğan, "Eski stad devre dışı. Yeni stadı yaptık. Eski yere bir cuma cami yapalım. Bazı çatlak sesler bunu engellemeye kalkıyor. Bakanlar burada. Aynı şekilde valiye de talimatı vereceğim. Belediye Başkan'ı burada. Bu camiyi yapacak hayırseverde burada. Çok açık net söylüyorum. Kim olursa olsun, hiçbirini kafaya takmayın. Cuma camisi milletindir. Hayırseverimiz var, hiç kimse bunu engelleyemez" ifadelerini kullanmıştı. 
 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Erdoğan’ın, talimatıyla, yeşil, alan, yerine, cami, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı