Haber Detayı
22 Haziran 2017 - Perşembe 20:19 Bu haber 4342 kez okundu
 
GAZİANTEPLİ'LER ADALET İÇİN YÜRÜDÜ
Gaziantep’te; genci yaşlısı, kadını erkeği, sendikacısı, STK temsilcisi, akademisyeni, siyasetçisi ADALET için yollarda idi.
YEREL Haberi
GAZİANTEPLİ'LER  ADALET  İÇİN  YÜRÜDÜ

 

Gaziantep’te; genci yaşlısı, kadını erkeği, sendikacısı, STK temsilcisi, akademisyeni, siyasetçisi ADALET için yollarda idi.  3 bin kişi herkes için adalet vurgusunu kitlesel olarak dile getirerek 2 kilometre yürüdü. Yürüyüşte, kadınlar en ön safta yer aldılar…

 

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara’dan başlattığı “Adalet” yürüyüşüne bir destekte Gaziantep’ten geldi. CHP İl Başkanlığı’nın yaptığı çağrıyla bir araya gelen partililer, Emek Partisi, HDP, ÖDP, KESK, Özgür Düşünce Derneği,  TMMOB, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği ile Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden atılan bazı akademisyenler “adalet” aramak için Maanoğlu Köprüsü’nden, Gaziantep Adliye Sarayı’na kadar toplu halde yürüdüler.

 

 

 

VATANDAŞLAR BALKONLARDAN YÜRÜYENLERİ SELAMLADI

Saat  17:00’de başlayan yürüyüş öncesi toplanma alanında polis geniş güvenlik önlemleri alarak katılımcıların üzerlerini  tek tek aradı. Ambulansların hazır bekletildiği güzergâhta, mobil mobese ile kitle izlendi, kavşaklarda trafik polisleri görev aldı. Yürüyüşte yol  boyunca üzerinde seyir eden araçlar kornalarla çalarak, bazı vatandaşlarda apartmanların balkonlarından alkışlayarak korteji selamladı.

 

 

SLOGANLAR HİÇ SUSMADI

“Adalet”, “ Direne Direne Kazanacağız”,  “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek”, “Hayır Bitmedi Yeni Başlıyor”, “Antep Uyuma Adalete Sahip Çık” sloganları, Gündoğdu ve İzmir Marşlarının söylendiği yürüyüşe yaklaşık 3 bin kişi eşlik etti.

 

HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VURGUSU

Gaziantep Adliye Sarayı önünde gelen kitle adına basın açıklamasını CHP İl Başkan Yardımcısı Avukat Mehmet Yılmaz Çelik yaptı. Çelik, adaletin Türkiye’de herkes için gerekli olduğuna dikkat çekerek, “Bugün yolları aşındırmayacağız belki ama hukukun üstünlüğünü hep beraber yeniden inşa edeceğiz. Bilim insanlarının, gazetecilerin,  hak savunucuların, özgürlük ve demokrasi isteyenlerin cezaevine atıldığı insan hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığı bir dönemde adaleti dile getirmek ve mücadelesini vermek her yurttaşın görevidir” dedi.

 

YÜRÜYÜŞTEN  KARELER 

 

 

 

 

HABER - FOTOĞRAF =  ALİ VEFA YURDAL /  MURAT  GÜREŞ

Kaynak: Editör:
Etiketler: gaziantep,chp,gençlik,adalet,hırsız,hdp,ödp,ösp,kesk,
Yorumlar
Haber Yazılımı