Haber Detayı
24 Haziran 2018 - Pazar 15:11 Bu haber 1474 kez okundu
 
Gaziantepli sandığa koşuyor
DÜNYA Haberi
Gaziantepli sandığa koşuyor

24 Haziran seçimleri için oy verme işlemi Gaziantep’te sabah 08:00’da başladı. 3 bin 699 sandıkta 1 milyon 214 bin 503 seçmen oy kullanacak….

 

Türkiye’nin tarihi seçiminin heyecanı Gaziantep’te erken saatlerde başladı. Katılımın oldukça yüksek olduğu seçimlerde vatandaş adeta sandığa akın etti.

 

Devhaber’den Murat Güreş ve Ali Vefa Yurdal, an itibariyle şu gözlemlerde bulundular.

 

-16 Nisan seçimlerinde 1 milyon 178 bin 747 aday ou kullanmıştı, 24 Haziran seçimlerinde bu sayı artarak 1 milyon 214 bin 503 seçmene yükseldi.

 

-Seçime büyük ilgi olması, katılımın yüksel olacağımı gösteriyor.

 

-CHP, İYİ Parti, HDP ile Oy ve Ötesi’nin avukatları tam bir saha üstünlüğü elde ettiler. İnanılmaz bir şekilde çalışan avukatlar her şikayete koşarak duruma hukuken müdahale ediyor.

 

 

-Seçimler son derece pozitif bir havada, huzur ve güven içinde gerçekleşiyor.

 

-CHP'li avukatlar, içinde oy sandığı olan 2 aracın haraket halinde olduğu yönündeki ihbarı değerlendiriyor. Aracın plakasına ulaşmaya çalışan avukatlar bunun seyyar oy aracı olup olmadığına bakacaklar

 

- CHP’nin sahadaki avukatlarından  Rıza Erkuş ile yanında bulunan meslektaşı, bir usulsüzlüğe itiraz ederken fiziki saldırıya uğradılar.

 

- Oy verme işlemi engel dinlemedi, tekerlekli araçları ile okullara gelen engelli yurttaşlar çevredekilerin yardımı ile zorlukla da olsa üst katlara çıkarak oylarını kullandılar…

 

 

Düztepe ,Vatan mahallesi ve çevresinde üst düzeyde güvenlik önlemleri alındığı gözlendi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gaziantepli, sandığa, koşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı