Haber Detayı
28 Ağustos 2017 - Pazartesi 23:34 Bu haber 1503 kez okundu
 
Gaziantepspor’da Başkan Mutlu Özpineci istifa etti,taraftar tesise akın etti
Gaziantepspor kongresinde aday olmak için çırpınan Hasan Şahin’e karşı aday olan Özpineci ligin 3.haftasında istifa etmesi kafa karıştırdı. Özpineci neden istifa etti?
SPOR Haberi
Gaziantepspor’da Başkan Mutlu Özpineci istifa etti,taraftar tesise akın etti

Gaziantepspor kongresinde aday olmak için çırpınan Hasan Şahin’e karşı aday olan Özpineci ligin 3.haftasında istifa etmesi kafa karıştırdı. Özpineci neden istifa etti?

Gaziantepspor’dan gelen açıklama aynen şu şekilde:

Kırmızı-siyahlılarda İbrahim Kızıldan sonra göreve gelen Mutlu Özpineci, kulüpte yaşanan sorunlar nedeniyle istifa etti.

Süper Lig’e veda eden ve bütün futbolcularının takımdan ayrıldığı Gaziantepspor Kulübü, TFF 1. Lig’de zor günler geçiriyor. Maddi sıkıntılarla boğuşan ekip, maçlarına ise gençlerle çıkıyor. Borçları yüzünden transfer yapamayan Antep temsilcisinin yıllardır başkanlığını yapmış olan İbrahim Kızıl bir süre önce istifa etmiş, yerine de Mutlu Özpineci gelmişti. Ancak kulüp içinde yaşanan sorunlar nedeniyle Mutlu Özpineci’nin de istifa ettiği açıklandı.

Özpineci, Yönetim Kurulu Karar Defteri'ni, Kulübün Divan Başkanı Sermet Atay'a teslim etti.

 

Bu haber Gaziantepin her köşesine  hızla yayıldı. Taraftar ve Gaziantepli’ler  yeni sürecin nasıl gelişeceğini merak ediyorlar.

 

 

BAŞKAN ADAYI  HASAN ŞAHİN'DEN BİRLİK ÇAĞRISI

 Gazianteppor Başkanı İbrahim Kızıl ve ekibi  kongrede ortamı  gererek seçimin yapılmasını engellemişlerdi. Kongre sonrası  Mutlu Özpineci’yi  yönetim kurulu  kararı ile  atamışlardı. Özpineci’nin  istifa ile  Hasan Şahin ile taraftarlar  Celal Doğan tesislerine gelerek, tesiste çalışanlara ve futbolculara morel vermek için toplandılar.Taraftarlarla iç içe  olan Hasan Şahin enkısa  sürede takımızı  ayağa kaldırmak zorundayız. Taraftarlar Hasan Başkan kapı kapı  dolaşıp para toplarız. Kızılların yere  düşürdüğü bu takımı eski  haline getireceğiz. Hasan Şahin taraftarlara  birlik  olalım  dirlik  gelir. Gaziantepsporumuzu eski günlerine  sizlerle  birlikte  getireceğiz. Sizlere söz  Gaziantepspor’un delege sistemini  kökten  yenileyeceğiz.Takıma her zaman  destek  verecek, türbüne  gelecek  kişilerden  delege  yapacağız.

Taraftarlar sık sık  “ Başkan Mutlu,Taraftar Mutsuz “  “ Şenol Takımı buraya getir,”  “ Dik dur eğilme,taraftarın seninle “  sloganlarını attılar. Meşaleler  yakarak futbolculara  desteklerini gösterdiler.

 

YAŞLISIN GENCİ VE MİNİKLER TESİSTE İDİ

 

 

 

KAPTAN  ŞENOL TAKIMI TARAFTARLA BULUŞTURDU.

Bir taraftar  Şenol kaptana biz taraftar olarak  türbünlerde yerimizi alacağız. Sizleri  sahada  yalnız bırakmayacağız. Şenol  “  Siz  12 adam  olarak  arkamızda  olun  yeter. Bizde  forma  ve taraftar için sonuna kadar  mücadele edeceğiz. Gaziantepsporun armasını yere düşermeyeceğiz. 2 yıl  sonra  50 yılımızı  kutlayacağız. Hep birlikte  süper lige  dönerek 50 yılımızı o zaman kutlamayı diliyorum. Gaziantepspor Avrupa da başarı göstermiş bir takımdır. Geldiğiniz için  hepinize  takımım adına teşekkür ediyorum.”  Dedi.

 

 

Taraftarlar ve Hasan Şahin ekibi olaysız bir şekilde  tesisten ayrıldılar.

 

VİDEO  ALT KISIMDA

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantepspor,celaldoğan,tesis,şenolkaptan,taraftar,mutlu,özpineci,
Yorumlar
Haber Yazılımı