Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 22:08 Bu haber 4708 kez okundu
 
Gaziantepspor'da İstifalar
Gaziantepspor her geçen gün eriyor. Huzeyfe Durmaz'ın keyfi yönetimi, yönetimde yer alan diğer yöneticleri istifaya sürükledi.
SPOR Haberi
Gaziantepspor'da İstifalar

Gaziantepspor her geçen gün eriyor. Huzeyfe Durmaz'ın keyfi yönetimi, yönetimde yer alan diğer yöneticleri istifaya sürükledi.

Yönetimde yer alan basına bir bildiri ile istifa nedenlerini sundular. 

Gaziantep kamuoyuna ve spor camiasına;  spor kulüpleri bir kişinin değil tüm kamuoyunun bir değeridir. Göreve gelirsiniz ve görevinizi en iyi şekilde yapmaya çalışır, kulübü başarılı kılmak için uğraş verirsiniz. Klüp yönetimi ise kolektif bir anlayışla olur. Görevler paylaşılır. Her üyenin yapacağı görevler belirlenir verilen görevlerinde yerine getirilmesi istenir.  Eğer bir kulübü bir tek kişi yönetmeye kalkarsa başarısızlık da kaçınılmaz olur.

 

Gaziantep spor kulübünün de yaşadığı bu başarısızlığın nedeni kulüp başkanı Huzeyfe DURMAZI’ ın kulübü tek başına yönetme hevesidir. 

 

Bizler yönetime gelirken kulübün zor durumda olduğunu biliyorduk. Elimizi taşın altına koyarak bu kötü gidişe bir dur demek için kolları sıvayarak göreve başladık. Bizim anlayışımız kolektif bir yönetim anlayışı olmasıydı. Ama yaşanan süreçte hiç de öyle olmadı. Yönetime geldiğimizden bu yana sadece 3 yönetim kurulu toplantısı gerçekleşti.   Daha ilk haftalarda yönetimden istifalar oldu ve yerlerine yedek yöneticileri çağırarak görevimizi devam ettirmeye çalıştık. Yaklaşık olarak da 5 aydır yönetim kurulu toplanıp da bir karar alınamamıştır. HUZEYFE DURMAZ tek başına hareket etmektedir.

 

Bu süreçte sorduğumuz hiçbir soruya da yanıt alınamamıştır. Mesela kulüp harcamaları ile ilgili olarak alınması gereken kararlar alınmadan bu harcamaları nasıl gerçekleştirmiştir. Kulüpler birliğinden, federasyondan ve diğer kulüp gelirleri ne kadardır nasıl harcandı hiç kimsenin haberi bulunmamaktadır. Kulüp banka hesapları terine kendi adına açtığı hesaplar kullanılmaktadır bundan dolayı da yönetim kurulunun takibi imkânsız laştırılmışdır.   Kulüp as başkanı mali işlerden sorumlu Mahmut KALENDEROĞLU dahi yapılan bu harcamalarla ilgili olarak bilgi ve belgelere ulaşamamış kulüp çalışanlarından bilgi almaya çalışmıştır. Ve Mahmut KALENDEROĞLU bu duruma isyan ederek bizlerden önce istifa etti.

 

Huzeyfe DURMAZ kulübün her işinde tek başına hareket ettiği gibi kulübü çalıştıran teknik adamların gelişleri ve gidişleri de herkesten habersiz karar alınmadan kendi başına yapmıştır. Özellikle Oktay DERELİOĞLU ‘ nun gelişi ve kaçışı tam bir muammadır. Başkan Huzeyfe DURMAZ ile gizli anlaşmalar yapılmış ama istediklerini de alamayınca şehri terk ederek kulübü kendi başına bırakmıştır. Bununla da kalmayıp kulüp çalışanları ve futbolcular arasında husumet yaratarak kulübü ikiye bölmüşlerdir. Sadece 28 futbolcusu bulunan ve transfer yasağı olan bir takımda 14 futbolcuyu kadro dışı bırakmak dahi akıllara durgunluk veren bir durumdur.  

 

Tüm bu olumsuzlukları gidermek adına başkanla konuştuğumuzda “istifa eden etsin ben tek başıma da olsa kulübü yönetirin” demiştir. Zaten ilk baştan beri de yaptığı budur. Tek başına yönetmeye çalışmak. Bizlerin de istifası ile toplan 14 yönetim kurulu üyesi istifa etmiş bulunmaktadır. Kalan yönetim kurulu üyeleri de sadece kağıt üzerinde varlardır.

 

Bu şartlar altında Gaziantep spor kulübüne zarar veren kendi çıkarları peşinde koşan Huzeyfe DURMAZ ile çalışma olanağımız tamamen tükenmiştir. Bundan dolayı kulüpteki görevlerimizden istifa ettiğimiz kamuoyuna bildirir. Ayrıca Huzeyfe DURMAZ’ ın bu sorumsuz davranışlarını sizlerin taktirine sunarız.

 

İSTİFA EDEN YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Hayri ÖZTÜRK             Mithat YILDIRIM        Mehmet ÖZDEMİR     Mahmut KALENDEROĞLU              Yusuf ASLAN        

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Gaziantepspor'da, İstifalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı