Haber Detayı
07 Eylül 2018 - Cuma 15:14 Bu haber 1020 kez okundu
 
Gevaş Festivali Rezaletle Başladı
Doğunun İlk ve Tek Gençlik Festivali Gezginfest Van 7 Eylül'de Başladı. Festival kargaşa ve korku dağları ile başladı.
GÜNDEM Haberi
Gevaş Festivali Rezaletle Başladı

Doğunun İlk ve Tek Gençlik Festivali Gezginfest Van 7 Eylül'de Başladı. Festival kargaşa ve korku dağları ile başladı.

 

ASKERLER NEFES ALDIRMIYOR.

 

Doğunun ilk ve tek gençlik festivalinde olağan üstü güvenlik festivale gelen insanların korku ve fanik yaşamasına neden oldu. Festival alanı Gevaş'ın Akdamar sahilinde kuruldu. akdamar girişinde TOMA lar, askeri zırhlı araçlar ve polis zırhlı araçları giriş ve çıkışta koşullanmış durumda. Festivale gelenler yoğun bir güvanlik karşısında şaşırdılar. 

 

FESTİVALİN  KARŞISINDA AÇIK BÜFE

         

Festivalin şehir dışında olması, gelen insanları zor durumda bıraktı. Çevrede büfe ve ek hizmetlerin olmaması gelen izleyicilerin yemek ve bazı ihityaçlarını karşılanmaması olumsuz etki yaratıyor. Festivalin karşısında yerli halk kendi evinin bahçesini konaklama alanına çevirdi. Çay ve büfe hizmeti olumsuz koşullarda sürdürmekteler. 

 

 

GELEN İZLEYİCİLER TEPKİ GÖSTERDİLER

 

Şehir dışından gelen izleyiciler, biletlerini onaylatmak için saatlerce sıra beklediler. Bilet almak sorunu çözmüyor. Festival alanına girmek için km lerce kuyruk olmuş 40 derece sıcaklık içeri alınmalarını bekliyorlar. Zaman zaman olumsuzluklar yaşanıyor, sık sık organizatörlere  ıslık ve alkışlarla tepkilerini gösteriyorlar.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gevaş, Festivali, Rezaletle, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı