Haber Detayı
09 Eylül 2018 - Pazar 10:05 Bu haber 1044 kez okundu
 
GEVAŞ GENÇLİK FESTİVALİ DEVAM EDİYOR
Festival güzel, organizasyonda çok eksiklikler var. Özellikle giriş ve çıkışlar daha pratik önlemler alınabilinirdi.
SANAT Haberi
GEVAŞ GENÇLİK FESTİVALİ DEVAM EDİYOR

İlk günün  olumsuzluklarına rağmen 50.000 katılımcı ile devam ediyor. Organizasyonda ki  eksikler katılımcıları zor durumlar  yaşatıyor.

Öncelikle tuvaletler yetersiz ve olanlarda girilecek gibi değil. Festival alanına girip çıkmak Çin işkencesi gibi.

Araçların park alanı yetersiz. Bölgedeki hassasiyetten dolayı emniyet güçleri sıkı denetim içindeler.

 

 

KARADENİZİN SELÇUK  BAĞCI' SI

 

 

Karadenizli sanatçı Selçuk Balcı gençlere unutulmaz bir gece yaşattı. Hem karadeniz yöresi ve doğu yöresi şarkılarla geceye damga vurdu. “ Bu gece burda olmaktan çok mutluyum. Karadeniz ve Kürtçe ezgileri sizlerle paylaşmak çok anlamlı benim için. Gelenek olarak Halkların kardeşliği savunan biri olarak her yöreden  türkü söyleyeceğim. “ dedi.

 

KARDEŞ TÜRKÜLER

 

 

Kardeş türküler gecenin flaş gurubu olarak hafızalarda kaldı.Özellikler Kürtçe ezgiler seslendirdiler. Alanda ki katılımcılarla karşılıklı Kürtçe düet yaptılar. Grubun gezi olaylarında şarkıları ile öne çıkan Feray festivale gelenleri çoşturdu.

 

GECENİN GENÇ REPÇİSİ MANGA

 

   

 

Manga konserinde katılımcalar ortalığı toz duman ettiler. Yer zemini toprak olmsından dolayı hareketli şarkılarda insanlar nefes alamaz duruma düşüyor. Manga nın solisti “ Ülkemizin bu zor  ekonomik şartlşarın binler kilometre yol gelerek festivale desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum “ dedi.

 

İKİNCİ GÜN

 

CAN GOX

 

 

Can Gox gündüz bölümünde yer aldı. Gençlere Neşet Ertaş türküleri ile seslnedi. Konserinin son bölümünde Can boya partisini başlattı. Konser alanı rengarenk toz bulutu gibi oldu. İnsanlar boya içinde kaldılar.

 

 

GRUP KIZILIRMAK  VE İLKAY AKKAYA

 

Yıllardan beri grup Kızılırmak sahne almıyordu. İlkay Akkaya yalnızca solo türküleri ile  akıllarmız da yer almıştı. Kızılırmak konserini Cav Bella ile noktaladı. İlkay “ Bu organizasyonu yapanlara teşekkürlerimi sunuyorum bizleri sizlerle buluşturdukları için. Siz gençlere çok teşekkür ediyorum bu festivale verdiğiniz  destekten ötürü.” Dedi.

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: GEVAŞ, GENÇLİK, FESTİVALİ, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı