Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 17:39 Bu haber 2215 kez okundu
 
HDP’li Toğrul: Efrin’e saldırı Suriye’yi savaşın başladığı ilk yıllara götürür
ANTEP – HDP ve DBP Antep il örgütlerinin Efrin’e yönelik hava bombardımanını protesto ettiği toplantıda konuşan milletvekili Mahmut Toğrul, “Efrine yönelik bir işgal girişimi Suriye’yi savaşın başladığı ilk yıllara götürecektir” dedi.
GÜNDEM Haberi
HDP’li Toğrul: Efrin’e saldırı Suriye’yi savaşın başladığı ilk yıllara götürür


Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Antep il örgütleri düzenledikleri ortak basın toplantısında, Efrin’e yönelik saldırıları kınadı. DBP Şehitkâmil İlçe Örgütü binasında düzenlenen toplantıya, kent milletvekili Mahmut Toğrul, HDP ve DBP il ilçe örgütleri, SYPK ve EMEP İl örgütleri,  78’liler Antep Meclisi temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Toplantıda Erdoğan’ın, Türkiye’nin bekasını kendi kişisel iktidarına indirgediğini hatırlatan Toğrul, “Efrin’e yönelik bir işgal girişimi Suriye’yi savaşın başladığı ilk yıllara götürecektir” dedi. 
 


‘ORTAK YAŞAM İRADESİ BOMBALANIYOR’
 

Efrin’in savaşın başladığı ilk günden bu yana bölge halkı için güvenli bir liman olduğunu dile getiren Toğrul, oradan Türkiye topraklarına yönelik hiçbir zaman saldırı düzenlenmediğini vurguladı.  İktidarın, Rojava'da Kürt halkının kendi kendisini yönetmesini hazmedemediğini ifade eden Toğrul, şöyle devama etti: “Operasyonun hedefinin IŞİD olduğuna dair açıklama yapıyorlar. Bu açıklamayı yapanlar kendileri inanıyor mu? Kilis’e IŞİD tarafından bombalar atılırken operasyon yapmayı düşünmeyenler bugün Efrin’den Türkiye’ye hangi tehditler geldi de operasyon düzenliyor. Ortadoğu’da ortak yaşam iradesi bombalanıyor. Biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Biz savaşa karşı her çabayı sonuna kadar destekleyeceğiz.” 
 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: HDP’li, Toğrul:, Efrin’e, saldırı, Suriye’yi, savaşın, başladığı, ilk, yıllara, götürür,
Yorumlar
Haber Yazılımı