Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 10:34 Bu haber 1195 kez okundu
 
Konservatuar öğrencisini öldüren 3 sanık hakim karşısına çıkacak
ANTEP - Antep’de üniversite öğrencisi İsmail Değirmenci'yi (25) harçlığını çıkarmak için çalıştığı barda döverek ölümüne yol açan bar çalışanı 3 sanık, bugün hakim karşısına çıkacak.
GÜNDEM Haberi
Konservatuar öğrencisini öldüren 3 sanık hakim karşısına çıkacak


Antep’in Şahinbey ilçesinde, harçlığını çıkarmak için çalıştığı barda işyeri müdürü ve 2 garson tarafından 6 Nisan gecesi dövülerek öldürülen Antep Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konservatuar Bölümü son sınıf öğrencisi İsmail Değirmenci (25) cinayetine ilişkin açılan dava bugün görülecek. 
 
Değirmenci’yi döverek ölümüne yol açan tutuklu sanıklar Yusuf Başgüden, Mehmet Dağ ve Mehmet Atar, haklarında "ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama" suçundan açılan dava kapsamında Antep 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.
 
Değirmenci, olay günü müzisyenlerin "alatura" adını verdiği, müzik çalınırken verilen bahşişleri arkadaşları ile birlikte topladı ve bölüştü. Ancak garsonlar bu bahşişlerden kendilerine de pay verilmesini isteyince, aralarında tartışma çıktı. İddiaya göre şef garson Yusuf Başgüden ile diğer garsonlar Mehmet Atar ve Mehmet Dağ, tartışma sırasında İsmail Değirmenci’ye saldırdı. 3 çalışanın elinden kurtulan Değirmenci dışarı kaçtı. Peşinden koşan çalışanlar cadde ortasında yakaladıkları yakalayıp genci öldüresiye dövdü. Hastaneye kaldırılan genç kurtarılamazken, 3 çalışan tutuklanmıştı.
 
İşlenen bu cinayet sonrası Antep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sanıklar hakkında iddianame hazırlandı. 
 
İddianamede Değirmenci’nin ölümüne ilişkin şu bilgiler yer almıştı: “İsmail Değirmenci ile işletme müdürü Yusuf Başgüden arasında çıkan sözlü tartışma, Başgüden’in Değirmenci’ye ağır hakaretler etmesi sonucu kavgaya dönüştü. Başgüden Değirmenci’ye tanık beyanlarına göre birçok kez yumruk attı. Kavgaya daha sonra dahil olan garson Mehmet Dağ ve Mehmet Atar, Değirmenci’nin yere düşmesi üzerine hep birlikte Değirmenci'yi yumruk ve tekmeler ile dövdüler. Değirmenci, fırsatını bulup mekândan koşarak uzaklaşmaya başladı. Koşarak uzaklaşmaya çalışan Değirmenci’yi, 3’lü uzun süre kovaladı. Yere düşen Değirmenci, tanık beyanlarına göre uzun süre olduğu yerde hakaretler eşliğinde darp edilmeye devam edildi. Ardından iş yerine geri dönen Mehmet Dağ’ın ‘Beni bu hale getireni öldürüp, arkaya attım’ şeklinde beyanda bulunduğu tanık beyanlarıyla tespit edildi.”
 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Konservatuar, öğrencisini, öldüren, 3, sanık, hakim, karşısına, çıkacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı