Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 15:26 Bu haber 2922 kez okundu
 
MHP Gaziantep Kürt kökenli Başkanları ile Basın Açıklaması
MHP Gaziantep İl Başkanı Dr.Muhittin Taşdoğan, parti binasında Kürt kökenli başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi.
YEREL Haberi
MHP Gaziantep Kürt kökenli Başkanları ile Basın Açıklaması

MHP Gaziantep İl Başkanı Dr.Muhittin Taşdoğan, parti binasında Kürt kökenli başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi. Taşdoğan, son günlerde gündeme gelen 'yerli ve milli ittifak'a Kürt kökenli vatandaşların oy vermeyeceği konusundaki iddialara tepki gösterdi.

 

"Bugün ki basın toplantımızı yanımıza Kürt kökenli ilçe başkanlarımı alarak yapacağım. Son günlerde Yerli ve Milli İttifak’a  Kürt kökenli vatandaşların oy vermeyeceği iddiaları ortaya atılmıştır. Partimizi Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışanlara Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözlerini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Başbuğ, “Biz ne kadar Türksek onlar da o kadar Türk’tür, onlar ne kadar Kürtse biz de o kadar Kürdüz. Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da elhamdülillah Müslümandırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı peygamberin ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız” diyerek Kürt kökenli kardeşlerimize verdiğimiz önemi sonuna kadar vurgulamıştır.

 

Bilge liderimiz Devlet Bahçeli de hadsizlere hadlerini bildiren cevabı vermiştir. Türk Dünyası’nın Bilge Lideri, Başbuğumuzun emaneti Dr. Devlet Bahçeli ise; “Bunların hepsi zihnen felç olmuş insanlardır. Bu edepsizliği İmralı’daki cani dahi yapmadı” diye konuşmuştur. Başbuğumuzun ve Bilge Liderimizin bu düşüncelerinin üzerine söz söylemekte bizlerin aldığı terbiye ve doktrinlere uymamaktadır. Sonuna kadar bu sözlerin savunucusu olduğumuzu bildiririz. " 

 

KAMİL OCAK STADI SORULDU

Bir gazeteci " Kamil ocak Stadının yeri Toki nin binaları mı ? Yoksa Meydan mı?   olması konusunda düşüncelerini sordu.Başkan Bu konuda Meydan olmasını isteriz tabiki yalnız,Meclis komisyonunda grubumuz olmadığı için birşey yapamıyoruz.

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: MHP, Gaziantep, Kürt, kökenli, Başkanları, ile, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı