Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 22:40 Bu haber 838 kez okundu
 
"Millieğitim Bakanı sınavlara Kadar Lütfen Televizyonlara Çıkmasınlar "
HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, hükümetin eğitim sistemine ilişin Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
SİYASET Haberi

HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, hükümetin eğitim sistemine ilişin Meclis'te basın toplantısı düzenledi. 

 

HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, hükümetin eğitim sistemini eleştirerek, "Lütfen Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları televizyonlara sınav yapılana kadar çıkmasınlar" dedi.

 

Toğrul,  Eğitim sisteminde yapılan açıklamaların Türkiye'de öğrencilerin ve ailelerin psikolojisini etkilediğini söyleyen Toğrul, "AK Parti 2002'de iktidara geldiğinde eğitim sistemini kendi anlayışı doğrultusunda şekillendirip, kendi yaşam biçimine uygun bir hale getirmek için sürekli değişikliğe gidiyor. AK Parti döneminde en çok bakan değiştirilen bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı. Her gelen bakan mutlaka bir önceki sistem başka bir siyasi partiye aitmiş gibi bir öncekini yok sayan anlayışla sistemi eleştirmiş" dedi.

Toğrul, "Şimdi böyle bir bakanlık, bu konulardan uzak bir şahsiyete bırakılır mı. Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin talebidir. Lütfen Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları televizyonlara sınav yapılana kadar çıkmasın. Bu talebi bende Sayın Bakan'a duyurmak istiyorum. Çünkü her çıktığında öğrencilerde stresi arttıracak açıklamalar yapıyorlar. Üniversite sınavında da aynı şey yaşanıyor" dedi.

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: gaziantephaberi,tbmm,mahmut toğrul,millieğitim,televizyon,sınav,
Yorumlar
Haber Yazılımı