Haber Detayı
29 Ekim 2017 - Pazar 10:11 Bu haber 7703 kez okundu
 
Sağlıkta DEVRİM yapmıştı AKP !
Gaziantep’te KOAH hastalığının ardından beyninde tümör olduğu tespit edilen 3 çocuk babası 48 yaşındaki Hasan Birden, çocuklarının geçimini sağlamak için yardım çığlığının duyulmasını istiyor
SAĞLIK Haberi
Sağlıkta DEVRİM yapmıştı AKP !

Gaziantep’te KOAH hastalığının ardından beyninde tümör olduğu tespit edilen 3 çocuk babası 48 yaşındaki Hasan Birden, çocuklarının geçimini sağlamak için yardım çığlığının duyulmasını istiyor

 

Gaziantep'te 2014 yılında astım hastalığına yakalanan 48 yaşındaki Hasan Birden, maddi imansızlıklardan dolayı tedavi olamayınca KOAH hastalığına yakalandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Birden, geçen sene de evinde aniden rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığı zaman beyin omuriliğinde tümör olduğu tespit edildi. Tedavi için kentteki birçok hastaneyi dolaşan Birden, ameliyatın çok zor ve riskli olduğunu öğrenince çocukları için ameliyattan vazgeçti.

 

MAKİNAYA BAĞLI YAŞAM

Hastalıklarından dolayı evden dışarı çıkamayan ve günde 18 saat makineye bağlı yaşayan Hasan Birden, çocuklarının karnının doymasından ve okul masraflarının karşılanmasından başka bir şey istemediğini söyledi. Sağlık durumunun kötüleştiğini anlatan Birden, "Beyin omuriliğimde tümör çıktı. Ameliyatın çok riskli olduğunu ve felç kalabileceğimi, söylediler. İstanbul veya Ankara'da tedavi olmamı söylediler. Ama benim maddi gücüm yok" dedi.

 

EMEKLİ MAAŞI KESİLDİ

Evden dışarı çıkamadığını söyleyen Birden, "9 ay önce emekli olmuştum 12 ay boyunca emekli maaşı aldım. Fakat daha sonra kontrol vaktini kaçırdığım için kesildi. Yüzde 80 olan raporum yüzde 60 olunca malulen emekliliğim elimden alındı. Tekrar başvurduğumda ise olumsuz yanıt aldım. Kızımın okul önlüğünü bile alacak durumum yok. Dostların yardımıyla karnımız doyuyor, ev kirası ve faturalar ödeniyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyorum"" diye konuştu.

 

YIRTIK AYAKKABI

Okula yırtık ayakkabıyla gittiğini söyleyen Hasan Birden'in Ortaokul 6'ıncı sınıfa giden kızı Elif Birden (11) ise, "Okula gidiyorum babam bana harçlık veremiyor, okul elbisemiz yok. Okula bazen yemek bile götüremiyorum. Sağlam ayakkabım olmadığı için yırtık ayakkabılarımla gitmek zorunda kalıyorum. Ben babamın aylığının düzelmesini istiyorum. Emekli maaşı bağlanırsa bana ayakkabı alacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sağlıkta, DEVRİM, yapmıştı, AKP, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı