Haber Detayı
12 Ağustos 2018 - Pazar 17:58 Bu haber 1969 kez okundu
 
Süperpak Emekçileri " Direne Direne Kazanacağız" dediler
Süperpak Ambalaj emekçileri grevin 52.ci gününde Yeşilsu Meydanında Basın açıklamasında bulundular
SENDİKA Haberi
Süperpak Emekçileri

Bizler Avusturyalılara ait olan MM Süperpak Ambalaj fabrikasında çalışan emekçileriz. Ocak ayı itibariyle başlayan toplu iş sözleşmesi süreci Haziran ayına kadar devam etmiş ve işverenin yüzde 0 zam önerisiyle alın terimiz hiçe sayılmıştır” dedi.

 

“Bizim isteğimiz yatlar katlar değil, kimseye muhtaç olmadan insanca bir yaşam ve alın terimizin karşılığıdır” diyen Sarıca, “Biz emekçiler olarak zamsız çalışma talebine karşılık grev kararı almış bulunuyoruz. Bu noktada 20 Haziran’dan bu yana devam eden görevimizden dolayı İzmir, Karaman ve Antep fabrikalarından üretimin durması Elbette ki biz emekçiler rahatsız ediyor. Ama biz emeğimizin karşılığını alana kadar bu onurlu mücadelemiz devam edecektir.

 

 52 günden bu yana emeğinin hakkını arayan mazlum emekçileriz. Bizim işverenden talep ettiklerimiz uzlaşılmaz talepler değil. Taleplerimiz aslında işveren için zor değil, ama bu işin bu kadar uzatılmasının sebebi işverenin bizi ekonomik açıdan çökertip grevi kırmaya yönelik olduğunu anlıyoruz. Karşımızda pire için yorgan yakan bir ekip var. Çeşitli manipülasyonlarla işçileri, işsizlikle tehdit ederek, 7 arkadaşımızı istifaya zorladılar. Biz kimseden borç veya sadaka değil, sabahtan akşama kadar çalışıp hak ettiğimizin karşılığını istiyoruz. İş veren bizimle masaya oturup uzlaşana kadar kararlı bir şekilde devam edeceğiz.

 

Basın açıklaması sürerken dinürenişci işçiler sık sık " Direne direne kazanacağız", " Zafer direnen emekcinnin olacak " " İşçilerin birliği sermayeyi yenecek "  sloganlarını attılar. Islıklarla süperpak yönetimini protesto ettiler.

 

İŞÇİNİN OĞLU BABASINA DESTEK VERDİ

 

 

 

HABERİN VİDEOSU ALT KISIMDA

 

 

 

Kaynak: Editör: Ali Vefa Yurdal
Etiketler: Süperpak, Emekçileri, , ", Direne, Direne, Kazanacağız", dediler,
Yorumlar
Haber Yazılımı