Yazı Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 23:47 Bu yazı 1782 kez okundu
 
CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN DEMOKRASİ SINAVI
Mahmut ÖZTÜRK
alivefa@devhaber.net
 
 


Bir parti düşünün ki önceliği; eşitlik, özürlük, emeğin üstünlüğü, hukukun üstünlüğü, sosyal devlet, çoğulculuk, evrensel demokrasi ilkeleri olsun. AMA 


Ama diye devam ediyorsak bir sorun olduğunu anlamışsınızdır. Böyle bir partide yaşanan olaylara bakalım kısaca; kısacası benim olsun küçük olsun diyen küçük beyinli dar zihniyetli insanlar en iyi idealleri dahi çekilmez hale getirirler. 
Genel geçer bir kural vardır. En iyi kanunlar bile kötü yöneticiler elinde halka azap verir. En kötü kanunlar dahi iyi yöneticiler elinde halka refah getirir.

 

SORUN ZİHNİYET SORUNU!
Hemen örneklendirelim.
Partinin tüzüğü, parti içi işleyişi anlatır. Yönetmelik, tüzüğe göre işleyişi detaylandırır. Genelgeler zamanı ve yapılacak işlerin tarih, usul ve esaslarını belirler. 


Parti genel merkezi genelge gönderir. Delege tespitleri ve il, ilçe kongreleri takvimi ile ilgili. Genelge sıralar. 
Partiye kayıtlı üyelerinin listesi askıya çıkartılır. Mahallelerde delege tespiti günü, saati, yeri belirlenerek ilgililer tebliğ edilir partide askıya çıkartılır. Mahallelerde sandıklar kurularak delege seçimleri yapılır. Seçilen delegeler askıya çıkartılır. İtiraz süresi beklenir. İtirazlar değerlendirilir. Karara bağlanır. Eksiklikle ve hatalar düzeltilir. Listeler kesinleşir.

 

(OLMASI GEREKEN)  VELAKİN 


Partiye kayıtlı üyelerin listesi askıya çıkarılmaz. 
Mahallelerle ilgili delege tespit günleri, yeri ve saati belirlenmez askıya çıkarılmaz. (kimseye duyurulmaz)
Mahallelerde sandıklar kurulmaz.


Her mahalleden haraç istenir. (Bir tane de bizim dediğimizi yazacaksınız yoksaaaa. diye tehdit edilir. Olmadı mahalle görevlisinin işine son verilir)


Mahalle parti görevlisinin getirdiği isimler beğenilmez parti görevlisi listeyi geldiği gibi cebine koyar gider. Gitmesi iyi; o mahallenin delegeleri anında kendileri tarafından yazılır.


Listelerin askı süreci başlar. Liseler askıda değil kucakta sergilenir. Bakmak yasak, isimleri yazmak yasak, fotoğraf çekmek yasak. Gelinlik kız gibi saklanır delege listesi.


O da ne! Bir bakarsın, Mazmahor, islahiyenin mahallesi olmuş. Alakasız isimler alakasız mahallelerde delege yazılmış. (OLAN)
Biraz düşündüm de bu süreçte itiraz etsen ne olacak ki! Ört ki ölem!


Baş bellisiz kıç bellisiz. 
Sadece diyorum ki! Küçük olsun benim olsun derseniz kaybedecek çocuklarınız olacak. Yapmayın, etmeyin. Çocuklarımızın geleceği söz konusu.


İnadına yinede bağıracağız.

 

EŞİTLİK, ÖZÜRLÜK, EMEĞİN ÜSTÜNLÜĞÜ, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, SOSYAL DEVLET, ÇOĞULCULUK!!! (alıntı)

 
Etiketler: gaziantephaberi,devhaber,chp,mazmohor,islahiye,
Yorumlar
Haber Yazılımı